دفتر انتشارات اسلامی وابسته به جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با همت جمعی از اعضاء محترم جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

آیت الله العظمی مرحوم فاضل لنکرانی
آیت الله العظمی ابوالقاسم خزعلی
آیت الله محمد مؤمن قمی
آیت الله مرحوم شیخ حسن تهرانی
آیت الله سیدحسن طاهری خرم‌آبادی
آیت الله حسین راستی کاشانی
آیت الله مرحوم محمدرضا فاکر خراسانی

با هدایایی از سوی بنیانگزار جمهوری اسلامی ایران حضرت آیت الله العظمی امام خمینی قدس سره الشریف و مدیریت حضرت آیت الله محمدرضا فاکر خراسانی در سال ۱۳۵۸ هجری شمسی فعالیت خود را آغاز کرد.

این مؤسسه مبارکه که به طور کلی از بیت المال تأسیس شده بحمدالله در طی بیش از سه دهه از انقلاب اسلامی خدمات صادقانه و چشمگیری در عرصه فرهنگ غنی اسلام و به ویژه احیاء ذخائر گرانبهای سلف صالح و نسخ خطی و حجری از استوانه‌ها و پرچمداران مکتب اهل بیت علیهم السلام در زمینه فقه، اصول، تفسیر، حدیث، کلام، عقائد و سایر معارف اسلامی داشته است.
در سال ۱۳۸۸ و پس از رحلت حضرت آیت الله فاکر پس از استعلام ریاست محترم جامعه مدرسین از محضر مبارک مقام معظم رهبری معظم له اختیارات آن را به جامعه مدرسین تفویض نموده و اینچنین مرقوم فرمودند.
«بسمه تعالی ـ با سلام و تحیت خدمت جنابعالی و آقایان محترم و با طلب رحمت و پاداش الهی برای مرحوم حجت الاسلام آقای فاکر موافقت می‌شود که دفتر انتشارات همانطور که مرقوم شده است در اختیار و وابسته به جامعه محترم مدرسین ادام الله برکاتها باشد. ۱۸/۱۲/۱۳۸۸».
اکنون دفتر انتشارات که با نیت خیر خواهانه مؤسسین محترم آن و دعای خیر رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی«ره» و مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای و عنایت ویژه علما و مراجع عظام تقلید بنیان نهاده شده است، تاکنون در زمینه احیاء و نشر فرهنگ غنی تشییع و حوزه‌های علمیه توانسته است بیش از یک هزار جلد کتاب را به جامعه اسلامی در سرتاسر دنیا به دو زبان مهم اسلامی یعنی فارسی و عربی عرضه نماید.
رحمت واسعه الهی را برای بانیان آن که این صدقه جاریه را از خود برجای نهادند و به ملکوت اعلی پرکشیدند و توفیق روز افزون برای تمام خدمتگزاران در آن مؤسسه را از خداوند منان خواستاریم.

در حال بارگذاری ...